×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم
پرينت خبر

دوبی از بزرگترین مزرعه عمودی جهان با 95 درصد صرفه جویی در آب مصرفی رونمایی کرد


چهارشنبه 5 مرداد 1401 1:38:51 PM 

اخبار گوهردشت


بزرگترین مزرعه جهان به نام Emirates Crop One با همکاری کترینگ پرواز امارات و هلدینگ Crop One در دبی افتتاح شد. به گفته سازندگان میزان مصرف آب در این تاسیسات نسبت به مزارع سنتی حدود ۹۵ درصد کمتر است.

 به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مساحت بزرگترین مزرعه عمودی جهان بیش از ۳۰ هزار متر مربع است که در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دوبی راه اندازی شده است. قرار است این مزرعه عمودی سالانه بیش از نهصد هزار کیلوگرم سبزی تولید کند.

طبق گفته وبسایت کترینگ پرواز امارات این مزرعه عمودی دارای یک سیستم حلقه بسته است که آب از طریق گیاهان در آن به گردش در می آید و به همین دلیل به طور موثر از آن استفاده می شود. فرایند آب تبخیر شده در قسمت بازیافت نگهداری می شود و به دلیل وجود این سیستم هر ساله حدود ۲۵۰ میلی لیتر آب نسبت به کشاورزی سنتی صرفه جویی خواهد شد.

قرار است محصولات این مزرعه با نام اختصاری ECO 1 از طریق فروشگاه های تحت برند Bustanica به فروش برسد و همچنین مسافران هواپیمایی امارات و دیگر خطوط هوایی نیز می‌توانند از سبزیجات این مزرعه در پروازهای خود استفاده کنند. به دلیل تمیز بودن این سبزی‌ها دیگر نیاز به شستشوی اولیه نخواهند داشت. زیرا در پرورش آن از آفت کش ها و علف کش ها و مواد شیمیایی دیگر استفاده نخواهد شد.

امارات ساخت این مزرعه عمودی را از سال ۲۰۱۸ آغاز کرده بود. همچنین با همکاری شرکت Crop One  و هواپیمایی امارات یک سرمایه گذاری ۴۰ میلیون دلاری برای ساخت آن انجام شده بود.

استفاده از این خبر تنها با ذکر منبع و لینک مجاز است

شما در باره اين خبر چه فكر ميكنيد؟

نظر خودتان را در باره این خبر به همه بگویید

: براي نظر گذاشتن با فشردن لينك زير لاگين كنيد

Loginافرادی که ممکن است به آنها علاقه مند باشید