×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم
پرينت خبر

YouTube برای حذف ویدیوهای حاوی دستورالعمل های مربوط به سقط جنین ناایمن


چهارشنبه 5 مرداد 1401 7:52:41 PM 

اخبار گوهردشت


 یوتیوب روز پنجشنبه اعلام کرد که در مورد اطلاعات نادرست مرتبط با سقط جنین موضع سخت تری اتخاذ خواهد کرد، زیرا این برنامه ویدیویی و دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی به میدان جنگ برای بحث در مورد دسترسی به سقط جنین تبدیل شده اند

پلتفرم متعلق به گوگل اعلام کرد که شروع به حذف ویدیوها و سایر محتواها با دستورالعمل‌هایی در مورد روش‌های ناایمن سقط جنین یا با ادعاهای نادرست در مورد ایمنی سقط خواهد کرد.

یوتیوب در مورد ادعاهای مرتبط با سقط جنین توضیح بیشتری نداده است، اما این شرکت به سیاست کلی خود در مورد اطلاعات نادرست مرتبط است. این سیاست اطلاعاتی را ممنوع می‌کند که ممکن است به دنیای واقعی آسیب برساند، مانند ترویج درمان‌ها یا درمان‌های مضر.

از زمان حکم دادگاه عالی در ماه گذشته مبنی بر لغو  Roe v. Wade، کارشناسان پزشکی نسبت به انتشار آنلاین اطلاعات نادرست در مورد سقط جنین مانند گزینه های ادعایی سقط جنین مبتنی بر گیاهان هشدار داده اند.

یوتیوب در مجموعه‌ای از توییت‌ها گفت: مانند همه خط‌مشی‌های ما در مورد موضوعات بهداشتی/پزشکی، ما به دستورالعمل‌های منتشر شده از سوی مقامات بهداشتی تکیه می‌کنیم.

این شرکت گفت: "ما اتصال افراد به محتوا از منابع معتبر در مورد موضوعات بهداشتی را در اولویت قرار می دهیم و به طور مداوم خط مشی ها و محصولات خود را در زمان وقوع رویدادهای دنیای واقعی بررسی می کنیم."

یوتیوب یک پلتفرم به اشتراک گذاری ویدئو و رسانه اجتماعی آنلاین آمریکایی است که دفتر مرکزی آن در سن برونو، کالیفرنیا قرار دارد. در 14 فوریه 2005 توسط استیو چن، چاد هرلی و جاوید کریم راه اندازی شد. در حال حاضر متعلق به گوگل است و پس از جستجوی گوگل دومین وب سایت پربازدید است. یوتیوب بیش از 2.5 میلیارد کاربر ماهانه دارد که در مجموع بیش از یک میلیارد ساعت ویدیو در روز تماشا می کنند. از ماه مه 2019، ویدیوها با سرعت بیش از 500 ساعت محتوا در دقیقه آپلود می شدند.

در اکتبر 2006، 18 ماه پس از ارسال اولین ویدئو و 10 ماه پس از راه اندازی رسمی، یوتیوب توسط گوگل به مبلغ 1.65 میلیارد دلار خریداری شد. مالکیت گوگل بر یوتیوب، مدل کسب و کار سایت را گسترش داد و از درآمدزایی تنها از تبلیغات به ارائه محتوای پولی مانند فیلم ها و محتوای انحصاری تولید شده توسط یوتیوب گسترش یافت. همچنین YouTube Premium را ارائه می دهد، یک گزینه اشتراک پولی برای تماشای محتوا بدون تبلیغات. یوتیوب همچنین سازندگان را برای شرکت در برنامه AdSense گوگل که به دنبال ایجاد درآمد بیشتر برای هر دو طرف است، تأیید کرد. یوتیوب درآمد 19.8 میلیارد دلاری را در سال 2020 گزارش کرد. در سال 2021، درآمد سالانه تبلیغات YouTube به 28.8 میلیارد دلار افزایش یافت.

از زمان خرید توسط گوگل، یوتیوب فراتر از وب‌سایت اصلی به برنامه‌های تلفن همراه، تلویزیون شبکه و توانایی پیوند با سایر پلتفرم‌ها گسترش یافته است. دسته‌های ویدیویی در YouTube شامل موزیک ویدیوها، کلیپ‌های ویدیویی، اخبار، فیلم‌های کوتاه، فیلم‌های بلند، مستند، ضبط‌شده صوتی، پیش‌پرده فیلم، تیزر، پخش زنده، ولوگ و غیره است. بیشتر محتوا توسط افراد تولید می شود، از جمله همکاری بین YouTubers و حامیان مالی شرکت ها. شرکت‌های رسانه‌ای مستقر مانند دیزنی، پارامونت، و برادران وارنر دیسکاوری نیز کانال‌های YouTube شرکتی خود را برای تبلیغ برای مخاطبان بزرگ‌تر ایجاد و گسترش داده‌اند.

یوتیوب تأثیر اجتماعی بی‌سابقه‌ای داشته است، بر فرهنگ عامه، روندهای اینترنتی و ایجاد افراد مشهور چند میلیونی تأثیر گذاشته است. یوتیوب علیرغم همه رشد و موفقیتش، انتقادات زیادی را به دنبال داشته است. انتقاد از YouTube شامل استفاده از وب سایت برای تسهیل انتشار اطلاعات نادرست، مسائل مربوط به حق نسخه برداری، نقض معمول حریم خصوصی کاربران، فعال کردن سانسور، و به خطر انداختن ایمنی و رفاه کودکان است.

استفاده از این خبر تنها با ذکر منبع و لینک مجاز است

شما در باره اين خبر چه فكر ميكنيد؟

نظر خودتان را در باره این خبر به همه بگویید

: براي نظر گذاشتن با فشردن لينك زير لاگين كنيد

Loginافرادی که ممکن است به آنها علاقه مند باشید