×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم
پرينت خبر

فناوری جدید مایکرون ساخت حافظه‌های SSD با ظرفیت 200 ترابایت را ممکن می‌کند


پنجشنبه 6 مرداد 1401 1:26:28 PM 

اخبار گوهردشت


 

مایکرون (Micron)، تولیدکننده آمریکایی حافظه و فضای ذخیره‌سازی، تولید و عرضه اولین حافظه NAND با 232 لایه را در سنگاپور آغاز کرده است. این اولین باری است که یک سازنده حافظه NAND برای تولید محصول خود از 200 لایه فراتر رفته و در نهایت می‌تواند منجر به تولید اولین حافظه SSD جهان با ظرفیت 200 ترابایت شود.

حافظه NAND جدید مایکرون 50 درصد سریع‌تر از نمونه قبلی است که با 176 لایه ساخته شده و سرعت آن به حداکثر 2.4 گیگابیت در ثانیه می‌رسد. این شرکت همچنین اعلام کرد که حافظه 232 لایه‌ای NAND ساخته شده توسط آن‌ها دارای بالاترین چگالی سطحی در صنعت است و ظرفیت و کارایی انرژی آن نسبت به حافظه‌های NAND قبلی میکرون افزایش پیدا کرده است.

اسکات دی‌بوئر، معاون اجرایی بخش فناوری و محصولات مایکرون در بیانیه مطبوعاتی این شرکت گفت:

حافظه NAND 232 لایه‌ای مایکرون نقطه عطف مهمی در این زمینه محسوب می‌شود و برای اولین بار پتانسیل تولید این حافظه‌ها با بیش از 200 لایه را نشان می‌دهد.

طبق گفته شرکت مایکرون، حافظه NANA جدید آن‌ها در کارخانه سنگاپور این شرکت در حال تولید است و به صورت جزئی برای مشتریان ارسال خواهد شد. با این حال، احتمالا زمان بسیار زیادی طول خواهد کشید که حافظه SSD با ظرفیت 200 ترابایت در دسترس کاربران قرار بگیرد. در حال حاضر، حافظه‌های 100 ترابایتی حدود 40 هزار دلار قیمت دارند و می‌توان انتظار داشت که گزینه 200 ترابایتی آن‌ها نیز گران‌تر باشد.

توماس ایساکوویچ، مدیرعامل Nimbus Data سال 2020 در مصاحبه خود با Techradar Pro گفته بود که بسته به زمان افزایش چگالی NAND، حافظه‌های 200 ترابایتی در سال 2021 و حافظه‌های 400 ترابایتی احتمالا تا سال 2023 تولید خواهند شد. شیوع همه‌گیری کرونا مطمئنا زمان عرضه آن‌ها را عقب انداخته، اما به نظر می‌رسد اکنون چیز زیادی به عرضه حافظه‌های 200 ترابایتی به بازار باقی نمانده است.

استفاده از این خبر تنها با ذکر منبع و لینک مجاز است

شما در باره اين خبر چه فكر ميكنيد؟

نظر خودتان را در باره این خبر به همه بگویید

: براي نظر گذاشتن با فشردن لينك زير لاگين كنيد

Loginافرادی که ممکن است به آنها علاقه مند باشید