×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم
پرينت خبر

مطالعه جدید می گوید که انجام این یک چیز کلید معاشقه موفق است


پنجشنبه 6 مرداد 1401 9:13:20 PM 

اخبار گوهردشت


 

معاشقه اغلب اولین قدم به سوی یک رابطه معنادار با کسی است - اما همیشه آنطور که برنامه ریزی شده پیش نمی رود. همه ما تلاش خود را در معاشقه امتحان کرده ایم و به طرز بدی شکست خورده ایم، و هر رد کردن، شلیک عکس دفعه بعد را دشوارتر می کند. اما حتی اگر لاس زدن تنها یک بخش عادی از زندگی است، یک تکنیک وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند تا تعداد زیادی را به دست آورید. برای یافتن آنچه کارشناسان تحقیقات و روابط می گویند کلید موفقیت در لاس زدن را بخوانید، ادامه دهید.

راه‌های بسیار متفاوتی وجود دارد که می‌توانید به لاس زدن خود بپردازید. کریس پلینز، کارشناس دوستیابی از DatingScout، می‌گوید: می‌توانید از طرف مقابل تعریف کنید، یا سرنخ‌های غیرکلامی "مانند ضربدر زدن پاها، کف دست زدن، و تکان دادن سر" را به کار ببرید. به گفته کوین دارنه، کارشناس روابط و نویسنده کتاب Pump Your Brakes، لبخند زدن، تماس چشمی و لمس اتفاقی جزئی نیز می تواند هنگام معاشقه "نقطه ای را که بیان می کنید به خانه هدایت کند". چگونه از اولین قرارهای بد خودداری کنیم.

مایک اندرسون، کارشناس دوستیابی و روابط مسکونی برای OhMy.ca می گوید: "اگر می خواهید بدانید که معاشقه شما موفقیت آمیز است، به دنبال نشانه هایی باشید که نشان می دهد طرف مقابل نیز به شما علاقه مند است." "آنها ممکن است بازتاب زبان بدن شما باشند، به شوخی های شما بخندند، حتی زمانی که آنها خیلی خنده دار نیستند، یا تماس چشمی طولانی مدت برقرار کنند. اگر مطمئن نیستید، فقط از آنها بپرسید! معاشقه باید سرگرم کننده و آسان باشد، پس چنین نباشید. از ریسک کردن می ترسم."

اما اگر می‌خواهید یک مزیت اضافی داشته باشید، یک چیز خاص وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید – و این توسط تحقیقات پشتیبانی می‌شود

یک روش معاشقه ممکن است بالاتر از بقیه باشد. مطالعه جدیدی که در 25 مارس در مجله روانشناسی تکاملی منتشر شد، به دنبال تعیین اثربخشی تاکتیک‌های مختلف معاشقه برای هر دو جنس بود. محققان بیش از 400 شرکت کننده از نروژ و بیش از 500 شرکت کننده از ایالات متحده را جمع آوری کردند و از آنها خواستند به پرسشنامه های تصادفی پاسخ دهند. طبق این مطالعه، "خندیدن یا قهقهه زدن به شوخی های یک نفر یک تاکتیک موثر معاشقه برای هر دو جنس بود.

محققان در مطالعه خود توضیح دادند: "تولید شوخ طبعی زمانی که توسط مردان استفاده می شود موثرتر و در زمینه های طولانی مدت موثرتر و زمانی که توسط زنان در زمینه های کوتاه مدت استفاده می شود کمترین اثربخشی را نشان می دهد." "با این حال، پاسخ دادن به شوخ طبعی از طریق خنده یا خندیدن یک تاکتیک معاشقه به همان اندازه برای زنان و مردان در نظر گرفته می شد. خندیدن به شوخی های دیگران، صرف نظر از اینکه چه کسی هستند، به عنوان معاشقه موثر تلقی می شود."

وقتی صحبت از خواستگاری به میان می آید، مهم است که طرف مقابل متوجه شود که با او معاشقه می کنید. آوریل ماکاریو، کارشناس روابط و بنیانگذار AskApril، می‌گوید که دادن یک پاسخ متحرک به شوخی‌های دیگران معمولاً راهی آسان برای انجام این کار است. او توضیح می دهد: "پاسخ دادن یا نشان دادن رفتارهای اضافی مانند خندیدن یا قهقهه زدن اغلب به این معنی است که شما به آن شخص خاص علاقه دارید."

و یک خنده عشوه گر به طور کلی کاملاً از خنده از روی اجبار قابل تشخیص است. Pleines می گوید: "وقتی کسی به شوخی های شما می خندد، می توان با اطمینان گفت که حواسش به شماست. شما می توانید با نگاه کردن از طریق چشمان او متوجه شوید که آیا واقعاً علاقه مند هستند یا فقط جعل می کنند." اگر در حین خندیدن مستقیماً به چشمان شما نگاه کنند، به احتمال زیاد در حال معاشقه هستند.

به گفته میشل دوانی، کارشناس روابط و موسس Lovedevani، خندیدن یا قهقهه زدن به شوخی‌های یک نفر نیز "کلید معاشقه موفق" است، زیرا به شما کمک می‌کند با آن شخص ارتباط برقرار کنید

Pleines می افزاید: "اگر به شوخی های شخص دیگری بخندید، باعث می شوید که آنها احساس استقبال کنند." این که کسی احساس کند افکار و ایده هایش پذیرفته شده است در ایجاد یک رابطه بسیار مهم است

ساندرا مایرز، کارشناس روابط و یکی از بنیانگذاران انجمن انتخاب تاریخ، می‌گوید به اشتراک گذاشتن خنده در اوایل تلاش برای ایجاد ارتباط با کسی، همچنین پایه‌ای عالی برای یک رابطه خوب فراهم می‌کند. او توضیح می‌دهد: «این واقعاً پایه‌های یک رابطه موفق را می‌سازد، زیرا همه روابط در مقطعی با چالش‌هایی مواجه می‌شوند و توانایی خندیدن با هم در زمان‌های سخت اغلب چیزی است که برای زوج‌ها لازم است تا با هم بمانند.

استفاده از این خبر تنها با ذکر منبع و لینک مجاز است

شما در باره اين خبر چه فكر ميكنيد؟

نظر خودتان را در باره این خبر به همه بگویید

: براي نظر گذاشتن با فشردن لينك زير لاگين كنيد

Loginافرادی که ممکن است به آنها علاقه مند باشید