×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم
پرينت خبر

5 سوالی که قبل از ازدواج باید از خود بپرسید


جمعه 7 مرداد 1401 6:52:25 PM 

اخبار گوهردشت


 

بخش بزرگی از دانستن اینکه آیا شریک زندگی شما مناسب است یا خیر، بازجویی از ترجیحات و اهداف شماست. "ما اغلب احساس می کنیم که این شخص دیگر کیست اما شما کی هستید؟" دافنه دو مارنفه، روانشناس بالینی و نویسنده کتاب The Rough Patch: Marriage and the Art of Living Together که به تازگی منتشر شده است، می گوید. "شما باید در این مورد صادق باشید. اشکالی ندارد که فردی با نیاز باشید و به کسی بگویید چه چیزی برای شما مفید است. مردم اغلب فکر می کنند که اگر این سؤالات را مطرح نکنند، از بین خواهند رفت، و این درست نیست.»

روزنتال می‌گوید که شادترین و موفق‌ترین زوج‌هایی که او ملاقات کرد، همه یک چیز مشترک داشتند: انتظارات معقول. او می‌گوید: «آنها با چشمان باز به این موضوع رفتند، تفاوت‌هایشان را درک کردند و می‌دانستند که ازدواج سخت خواهد بود. این افرادی هستند که انتظار دارند کامل باشد، ناامید می شوند.

بنابراین برای اطمینان از وارد شدن به یک شراکت آگاهانه، سازگار و سالم، در اینجا پنج سوال از متخصصان وجود دارد که باید قبل از ازدواج از خود بپرسید:

 

1.) آیا این رابطه منصفانه است؟

هنگام برنامه ریزی برای ازدواج، ممکن است تمایل داشته باشید که در مورد نحوه تقسیم مالی صحبت کنید، اما در مورد تعادل کار عاطفی چطور؟ د مارنفه می‌گوید اگر یک نفر همیشه بیشتر می‌دهد، سازش می‌کند و روی برآوردن نیازهای طرف مقابل تمرکز می‌کند، ارزیابی مجدد لازم است. «یک چیز نامتعادل می تواند برگردد و شما را گاز بگیرد. وقتی که بچه ها و وام های مسکن و والدین بیمار وجود داشته باشند، صرف تمام انرژی خود برای شاد نگه داشتن یک نفر، بار سنگینی می شود.

 

2. چگونه والدینم انتظارات خاصی را القا کردند؟

در حالی که هر زوجی منحصر به فرد است، مهم است که بررسی کنید که چگونه والدین و سایر بستگان شما به انتظارات شما در مورد زندگی خانوادگی کمک کرده اند. روتولا می گوید که او و بهرنت به سرعت فهمیدند که چارچوب های مرجع بسیار متفاوتی دارند: در خانواده او، بچه ها همیشه اول بودند. در خانواده بهرنت، ازدواج پدر و مادرش اولیه بود و انتظار می رفت که بچه ها مستقل تر باشند. او می‌گوید: «شما به طور شهودی نمی‌دانید خانواده برای شخص دیگری چه معنایی دارد، و نمی‌توانید انتظار داشته باشید که آنها بدانند برای شما چه معنایی دارد.

 

3. آیا من بچه می خواهم؟

مذاکره با برخی اختلافات نسبت به برخی دیگر دشوارتر است. اگر یکی از شرکا بچه می‌خواهد و دیگری نمی‌خواهد، پیدا کردن یک سازش دشوار خواهد بود. باربارا گروسمن و دکتر مایکل گروسمن، نویسندگان همکار نقشه ازدواج، اخیراً از طریق ایمیل توصیه کردند: «اگر بچه می‌خواهید، به رابطه‌ای ادامه ندهید که طرف مقابل مطمئن نیست [دوست دارد] باشد». توصیه می‌کنیم مؤدبانه و با محبت به شریک زندگی‌تان بگویید که اگر نظرش را تغییر دهد، می‌تواند به شما اطلاع دهد، اما در این بین قرار است با افراد دیگری قرار ملاقات بگذارید.»

 

4. اهداف من در زندگی چیست و آیا با اهداف همسرم سازگاری دارد؟

مطمئن باشید که در مورد آنچه می خواهید واضح هستید - هم اکنون و هم 10 سال بعد. راب اسکوکا، مدیر اجرایی موسسه ملی تقویت روابط، می‌گوید که مهم است که اهداف بزرگ زندگی خود را مورد بازجویی قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که آنها به اندازه کافی با اهداف بزرگ زندگی شریک زندگی خود هماهنگ هستند. او می‌گوید: «اگر یک نفر چیزی کاملاً متفاوت می‌خواهد، شما در مورد آن بحث خواهید کرد. به جای فرضیات ضمنی، اطمینان حاصل کنید که قبل از ازدواج شفافیت دارید.

 

5. برای آماده شدن برای ازدواجم چه کار کنم؟

روزنتال زوج های زیادی را ملاقات کرد که برای روز عروسی خود بسیار آماده بودند، اما تعداد کمی از آنها که فعالانه به چگونگی ایجاد یک ازدواج موفق فکر می کردند. او می‌گوید: «ما فکر می‌کنیم که عشق و روابط باید شهودی باشند، اما این بسیار مشکل است. ما باید ابزارهایی را به دست آوریم تا در روابط خوب باشیم.» روزنتال زوج‌ها را تشویق می‌کند که برنامه‌ریزی کنند، چه خواندن کتاب‌هایی با هم در مورد روابط سالم، دریافت مشاوره برای حل مسائلی که قبلاً ظاهر شده‌اند یا رفتن به یک کارگاه آموزشی ازدواج.

استفاده از این خبر تنها با ذکر منبع و لینک مجاز است

شما در باره اين خبر چه فكر ميكنيد؟

نظر خودتان را در باره این خبر به همه بگویید

: براي نظر گذاشتن با فشردن لينك زير لاگين كنيد

Loginافرادی که ممکن است به آنها علاقه مند باشید