×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم
پرينت خبر

چرا زنان بیشتر تقاضای طلاق می کنند؟


شنبه 8 مرداد 1401 9:13:38 PM 

اخبار گوهردشت


 

در ارائه‌ای به انجمن جامعه‌شناسی آمریکا، محققان گزارش دادند که زنان بیشتر از مردان درخواست طلاق می‌کنند. اما جدایی های غیر زناشویی بیشتر از نظر جنسیتی خنثی هستند.

نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل نظرسنجی «چگونه زوج‌ها با هم ملاقات می‌کنند و با هم می‌مانند» از ۲۲۶۲ بزرگسال با شریک جنسی مخالف که به سؤالاتی در مورد وضعیت روابط خود بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ پاسخ دادند، جمع‌آوری شد. درصد از مردان اما اگر زن و مرد بدون ازدواج با هم زندگی می‌کردند، هر یک از جنسیت‌ها به یک اندازه ممکن بود شروع به جدایی کنند.

مایکل روزنفلد، نویسنده اصلی این مطالعه، در بیانیه‌ای گفت: تقریباً تمام مطالعات تا به امروز نشان داده‌اند که زنان بیشتر درخواست طلاق می‌کنند. روزنفلد، دانشیار جامعه‌شناسی در دانشگاه استنفورد، گفت که دانشمندان علوم اجتماعی تصور می‌کردند که حساسیت‌های شدید زنان به فراز و نشیب‌های روابط به این معنی است که آنها هم ازدواج و هم اتحادیه‌های غیرازدواجی را ترک می‌کنند.

اما آخرین داده‌ها نشان می‌دهد که شاید بیشتر درگیر باشد. زنان ممکن است به قراردادهای محرمانه نقش های همسر، که با برابری رو به رشد در سایر نهادها، مانند محل کار، در تضاد است، پاسخ دهند. «من فکر می‌کنم ازدواج به‌عنوان یک نهاد برای رسیدن به انتظارات برای برابری جنسیتی کمی کند بوده است. همسران هنوز نام خانوادگی شوهران خود را می گیرند و گاهی اوقات برای انجام این کار تحت فشار قرار می گیرند. شوهران هنوز از همسرانشان انتظار دارند که بخش عمده ای از کارهای خانه و مراقبت از کودکان را انجام دهند.» از سوی دیگر، من فکر می کنم که روابط غیر زناشویی فاقد توشه تاریخی و انتظارات ازدواج است، که باعث می شود روابط غیر زناشویی انعطاف پذیرتر و در نتیجه با انتظارات مدرن ... برابری جنسیتی سازگارتر شود.

استفاده از این خبر تنها با ذکر منبع و لینک مجاز است

شما در باره اين خبر چه فكر ميكنيد؟

نظر خودتان را در باره این خبر به همه بگویید

: براي نظر گذاشتن با فشردن لينك زير لاگين كنيد

Login