×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم
پرينت خبر

دانشمندان مغز یک مگس را هک کردند


شنبه 1 مرداد 1401 1:16:23 PM 

اخبار گوهردشت


 گروهی از پژوهشگرای دانشگاه رایس تونستن مغز مگس سرکه رو هک کنن و از راه دور و توسط نوعی ریموت‌کنترل خاص به این حشره برای انجام حرکتی خاص فرمان بدن

مطالعه‌ی اخیر نشون داد در عرض نیم‌ثانیه بعد از کلیک کردن انسان روی دکمه‌ی ریموت‌کنترل، حشره‌ی مدنظر بال‌هاش رو باز می‌کنه.
این مگس‌ها به‌گونه‌ای پرورش داده شده بودن که نوعی کانال یونی حساس به حرارت داشته باشن. فعال شدن این کانال یونی باعث می‌شد حشره بال‌هاش رو باز کنه.

دانشگاه ویلیام مارش رایس یا دانشگاه رایس ملقب به هاروارد جنوب آمریکا ، یک دانشگاه پژوهشی خصوصی است که در پردیسی ۱٫۱۹ کیلومتر مربعی در هیوستون تگزاس واقع شده‌است. این دانشگاه در مجاورت مرکز پزشکی تگزاس واقع شده‌است. دانشگاه رایس در بین ۲۰ دانشگاه برتر آمریکا رتبه‌بندی شده‌است. رایس هفتمین دانشگاه آمریکا در کیفیت آموزش در دوره ی کارشناسی و چهاردهمین دانشگاه برتر آمریکا است. در کیفیت زندگی دانشجویی رتبه اول آمریکا و از نظر سرانه درآمد دانشگاه نسبت به تعداد دانشجو جزو ده دانشگاه برتر آمریکا محسوب میشود. همچنین درصد پذیرش حدود هشت درصدی این دانشگاه در سال 2019، آن را به یکی از رقابتی ترین دانشگاههای آمریکا تبدیل کرده. تأکید این دانشگاه بر کیفیت آموزش منجر به کوچک بودن بدنه دانشجویی و کم بودن نسبت دانشجو به هیئت علمی (نسبت ۵ به ۱) است که در بین دانشگاه‌های برتر آمریکا از جمله آیوی لیگ کمترین است. رایس، ۱۰۱ بورسیه فولبرایت، ۱۱ بورسیه ترومن، ۲۴ بورسیه مارشال، ۱۲ بورسیه رودز، ۳ برندهٔ جایزه نوبل، ۲ برندهٔ جایزه پولیتزر و حداقل ۲ میلیاردر متوفی و ۲ میلیاردر در قید حیات داشته‌است. رایس از جهت علوم کاربردی در شاخه‌های تحقیقات قلب مصنوعی، تجزیه‌های شیمیایی ساختاری، پردازش سیگنال، علوم فضایی و نانوتکنولوژی شناخته شده می‌باشد. در سال ۲۰۱۰، نشریه آموزش عالی تایمز لندن، در رتبه‌بندی خود، رشته علم مواد این دانشگاه را، رتبه یک در دنیا معرفی کرد.

استفاده از این خبر تنها با ذکر منبع و لینک مجاز است

شما در باره اين خبر چه فكر ميكنيد؟

نظر خودتان را در باره این خبر به همه بگویید

: براي نظر گذاشتن با فشردن لينك زير لاگين كنيد

Login