×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم
پرينت خبر

استیو بنن دستیار سابق ترامپ محکوم شد


شنبه 1 مرداد 1401 1:28:11 PM 

اخبار گوهردشت


استیو بنن، یکی از کلیدی‌ترین دستیاران سابق دونالد ترامپ و یکی از چهره‌های بانفوذ بین جمهوری‌خواهان، روز جمعه به دلیل امتناع از حضور برای شهادت در برابر کمیته تحقیق حمله ششم ژانویه به کنگره آمریکا، محکوم شد.

کمیته رسیدگی و تحقیق حمله ششم ژانویه به کنگره برای او احضاریه فرستاده بود تا مدارکی را مربوط به اثبات اتهام نقش احتمالی دونالد ترامپ در این حمله را به دادگاه ارائه دهد.

محاکمه او یک هفته به طول انجامید و تنها دو شاهد برای او شهادت دادند.

بنن در اوایل ماه جاری در واکنش به احضارش به کنگره قسم خورده بود که با دشمنانش به سبک «قرون وسطائی» برخورد خواهد کرد.

قاضی استدلالات بنن را قانع کننده ندانست و بنن نیز شاهدی برای دفاع از خود دعوت نکرد.

استیون کوین «استیو» بَنِن بیزنسمن و مدیر رسانه‌ای اهل آمریکا است که از ژانویه تا اوت ۲۰۱۷ به عنوان استراتژیست ارشد و مشاور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا فعالیت می‌کرد. او در این مسئولیت از ۲۸ ژانویه ۲۰۱۷ تا زمان برکناری مایکل تی. فلین در ۱۳ فوریه ۲۰۱۷، به‌طور مرتب در جلسات کمیته اصول شورای امنیت ملی ایالات متحده آمریکا شرکت می‌کرد.  

بنن پیش از تصدی منصب خود در کاخ سفید، مدیرعامل ارشد اجرایی کمپین ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، ۲۰۱۶ بود. پیش از حضور در سیاست، او رئیس اجرایی هیئت مدیره وبگاه برایتبارت نیوز، از وبگاه‌های سیاسی محافظه‌کار آمریکایی بود 

بنن افسر نیروی دریایی، بانک‌دار، مجری رادیو، اداره‌کننده پژوهش، تهیه‌کننده فیلم و مدیر رسانه‌ای بوده‌است. او به مدت هفت سال در دهه ۱۹۷۰ و اوایل دهه ۱۹۸۰ از افسران نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بود و در ناوشکن یوا پال اف فاستر و نیز در پنتاگون کار می‌کرد. پس از کار در بخش نظامی، در بخش ادغام‌ها و اکتسابات گلدمن ساکس به عنوان بانکدار سرمایه‌گذاری کار کرد. هنگام ترک این شرکت، بنن دارای جایگاه نایب رئیس بود. در سال ۱۹۹۳، او کفیل اداره‌کننده پروژه پژوهشی علوم زمین زیست‌کره ۲ شد. در اوایل دهه ۱۹۹۰، او در صنعت فیلم و رسانه هالیوود تهیه‌کننده اجرایی شد و از سال ۱۹۹۱، ۱۸ فیلم تهیه کرد. بنن دارای دو مدرک فوق لیسانس است

استفاده از این خبر تنها با ذکر منبع و لینک مجاز است

شما در باره اين خبر چه فكر ميكنيد؟

نظر خودتان را در باره این خبر به همه بگویید

: براي نظر گذاشتن با فشردن لينك زير لاگين كنيد

Loginافرادی که ممکن است به آنها علاقه مند باشید